خرابی پکیج

چرا پکیج آب گرم نمیکنه؟ | خرابی پکیج

دلایل گرم نشدن آب به چند عامل اصلی بر می گردد. گاهی اوقات دلیل روشن نشدن پکیج به خاطر کمبود آب کافی در منبع پکیج است. چنانچه با قطع ناگهانی پکیج و یا گرم نشدن آب مواجه شدید بهتر است فشار گاز، جریان برق و آب، کلید برق، فیوزها و … را برای هر گونه ایراد و قطعی بررسی کنید(به طور کلی باید دلیل خرابی پکیج در عملکردش را دریابید).

گاهی اوقات ممکن است شیرگاز ناخواسته بسته شده باشد، در این صورت تامین گاز پکیج دچار اختلال شده است و یا یک نشتی اتفاق افتاده باشد که تغذیه آب پکیج را دچار مشکل کرده باشد. در این صورت از طریق نشانگر عقربه ای می توان فشار آب پکیج را که معمولا باید بین ۱ و ۲ باشد، تنظیم نمود. در غیر اینصورت؛ چنانچه عقربه فشار به نزدیک ۰٫۵ برسد پکیج خود به خود خاموش می شود و تا تنظیم مجدد فشار نیز روشن نمی شود. دلایل گرم نشدن آب پکیج به عوامل دیگری مثل وجود هوا در لوله ها؛ عملکرد نادرست سنسورها و سوختن برد کنترل نیز بر می گردد.

خرابی پکیجچرا پکیج خاموش می شود؟

بیشتر مشتریان ما در زمان تماس در خصوص تعمیر پکیج با مشکل خاموش شدن پکیج روبرو هستند. در برخی موارد ممکن است علت این امر بالا رفتن دمای آب در مدار گرمایش و جوش آوردن آن باشد که طبیعتا با پایین آمدن دمای آب پکیج دوباره روشن می شود. چنان چه پکیج شما نیز به این مشکل دچار شده است می توانید عوامل دیگری مانند خرابی کلید NTC، تنظیم نبودن شعله، خرابی کلید تنظیم دما، گرفتگی مسیر آب را نیز بررسی کنید.

چرا پکیج صدا می دهد؟

عوامل زیادی در ایجاد صدایی شبیه به زوزه و یا تق تق در پکیج موثر هستند. برخی از عمده این عوامل در زیر قید شده اند. با مواجه با این ایرادات می توانید با کارشناسان خبره تاسیسات تهران تماس حاصل فرمایید تا در اسرع وقت بهترین خدمات را از آن ها دریافت کنید.

  • هموار نبودن محل نصب پکیج
  • اشکال در عملکرد سوپاپ ها
  • اشکال در عملکرد فن پکیج
  • عدم هواگیری
  • جمع شدن رسوبات در مبدل اصلی پکیج
  • لوله کشی غیراستاندارد و یا نامناسب

چرا پکیج افت فشار دارد؟خرابی پکیج

در بررسی علل ممکن در افت فشار پکیج ، ابتدا به سراغ مبدل حرارتی بروید. در برخی موارد دیده شده است که پکیج های تک مبدل دچار سوراخ شدگی مبدل حرارتی می شوند و در نتیجه این  امر منجر به افزایش یا کاهش فشار می شود.

خبر خوب آنکه احتمال اینکه پکیج های دو مبدل دچار سوراخ شدگی گردند بسیار کم است. چنان چه در این بررسی موفق به پیدا کردن مشکلی نشدید منبع انبساط را چک کنید. درصورتی که منبع انبساط سوراخ شود و یا اینکه به اندازه کافی باد نداشته باشد افزایش یا کاهش فشار در پکیج ایجاد می شود. گاهی علت را باید در خرابی شیر پر کن جستجو کرد تا خرابی پکیج را فهمید.

چرا آبگرمکن دیواری بوتان خاموش می شود؟

نقش تروموکوبل، سنسور جوش، سنسور دود و دودکش در آبگرم کن های دیواری بوتان بسیار مهم است و چنانچه اختلالی در عملکردشان صورت گیرد ممکن است منجر به خاموشی آبگرمکن شوند.

پکیج

چرا آبگرمکن دیواری روشن نمی شود؟

  • هوا گرفتگی لوله ها و رادیاتورها

هواگرفتگی یکی از شایع ترین عوامل اشکال زا در پکیج های دیواری است. وجود هوای زیاد در مدار پکیج، باعث افزایش فشار می شود. در صورتی که به جای آب، هوا در درون لوله های مدار پکیچ باشد، پمپ دستگاه به جای پمپاژ آب، هوا را در مدار به جریان می اندازد. این امر سبب می شود تا برد پکیج کمبود آب مدار را تشخیص داده و سبب خاموش شدن پکیج و مهمتر از آن، جلوگیری از روشن شدن پکیج و در نتیجه خرابی پکیج در عملکردش گردد. این مشکل تنها با هواگیری قابل رفع است.

 

چرا آبگرمکن خاموش می شود؟

  • دودکش پکیج

دودکش پکیج نقش مهمی در خارج نمودن دود حاصل از احتراق دارد. اما اگر به درستی نصب نشده باشد، یا فاصله مناسبی از سقف قرار نداشته باشد، در خارج کردن دودها مشکل ایجاد می شود و تجمع دودها سبب خاموش شدن پکیج به صورت ناگهانی می شود. در این شرایط اگر دوباره اقدام به روشن نمودن پکیج کنید، بلافاصله خاموش خواهد شد. می توانید در نصب دودکش از تعمیرکاران حرفه ای تاسیسات وی آی پی تهران کمک بگیرید.

چرا پکیج روشن نمی شود؟

یکی از مشکلات رایج پکیج ها صرفنظر از برندشان، خاموش شدن ناگهانی آن هاست که در اکثر موارد پس از عیب یابی مشکل و روشن کردن مجدد پکیج احتمال تکرار آن کم است. اگر این اتفاق مجددا تکرار شود خطا و یا ایرادی در عملکرد سنسورهای پکیج وجود دارد دراین مواقع معمولا کد خطا بر روی نمایشگر پکیج نشان داده می شود. بنابراین بهترین راه حل مراجعه به دفترچه راهنمای پکیج تان است که معنای ارور و روش برطرف کردن آن را بصورت کامل بیان کرده است.

یکی از دلایل روشن  نشدن پکیج مربوط به فشار گاز است. گاهی اوقات چراغ قرمز پکیج روشن شده است اما چون گاز از شدت کافی برخوردار نیست امکان روشن شدن پکیج وجود ندارد. در صورتی که منیع تامین گاز پکیج دچار نشتی نباشد ممکن است این مشکل از گاز شهری ساختمان باشد.

  • خرابی پمپ آب

عمرطولانی پکیج ممکن است پمپ نیم سوز بشود و بعد از مدتی از کار بیفتد یکی از نشانه های نیمسوز شدن پمپ آب، روشن و خاموش شدن ناگهانی پکیج است. همکاران دوره دیده ما در تاسیسات وی آی پی تهران بهترین راهکارها را برای رفع مشکل پکیج ارائه می دهند و در کمترین زمان با قیمتی مقرون به صرفه پکیج شما را تعمیر و راه اندازی می کنند.

  • مسدود شدن مدار گرمایشی پکیج

رسوبات حاصله از آب پس از مدتی در لوله ها و یا رادیاتورها  باعث مسدود شدن سیستم و مدار گرمایشی می گردند. این رسوبات عموما از سختی آب ورودی به مدار ناشی می شوند که با نصب سختی گیر بر روی دستگاه می توان از این مشکل رهایی یافت.

در برخی موارد نیز وجود لوله های قدیمی و نامناسب باعث مسدود شدن مدار می شوند که باید تعویض گردندچنانچه هر کدام از عوامل بالا عملکرد پکیج تان را دچار اختلال کرد تنها کافی است به سایت ما به آدرس https://www.tasisatvip.ir مراجعه کنید تا سرویس کاران حرفه ای و کارآزموده تاسیسات وی آی پی تهران برای عیب یابی و رفع مشکل، بهترین خدمات را به شما ارائه دهند.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت آنلاین در واتس آپ
Send via WhatsApp
تماس با ما