نصب پکیج

آموزش نصب پکیج ایران رادیاتور

نصب پکیج ایران رادیاتور یک کار مهارتی است که نیاز به دقت در اجرا و عمل دارد. بنابراین باید متخصص و کاردان خودش آن را به درستی انجام دهد زیرا رعایت نکات ایمنی در نصب پکیج بسیار موثر است. در ابتدا باید بتوانید ظرفیت پکیج مورد نیاز ساختمانتان را محاسبه کنید. برای این کار می توانید متراژ واحد مسکونی تان را در عدد 150 و در عدد 100 برای واحدهای تجاری- اداری ضرب کنید تا ظرفیت تقریبی و حدودی پکیج بوتان مورد نیازتان را مشخص نمایید.

در صورتی که حداقل متراژ از ۶۴ مترمربع بیشتر باشد باید برای محیط یک دریچه نصب کنید تا به راحتی هوای رد بدل شود و مشکلی پیش نیاید. در محیط محل نصب باید فضای نصب دودکش مهیا باشد تا دوده ها جمع نگردد و سیستم به درستی کار کند پس طبق فرمول ساده ای فضای مورد نیاز و کافی برای نصب پکیج را پیدا کنید: به ازای هر کیلو وات توان دستگاه؛ یک مترمربع فضا در نظر بگیرید. می بینید که قبل از نصب پکیج باید به فضای کافی محل نصب و حجم کافی پکیج فکر کنید تا شرایط برای سلامتی ساکنین و همچنین عملکرد صحیح پکیج میسرگردد. می توانید برای دریافت مشاوره نصب پکیج نیز با همکاران ما در تماس باشید تا بهترین توصیه ها را درباره میزان حجم مورد نیاز پکیج را برای شما اندازه گیری کنند.

 

 چه نکاتی را باید در نصب پکیج در نظر بگیرید؟

محل نصب

شاید بخواهید پکیج تان را در محل کارگاه یا انبار نصب کنید معمولا در محل های کسب و کار ممکن است موادی اشتعال زا مثل پلاستیک و کاغذ و چسب و … باشند که به راحتی آتش بگیرند و یا در اثر حرارت زیاد ممکن است منفجر شوند. بنابراین به هیچ وجه نصب پکیج در مجاورت چنین اجسامی توصیه نمی گردد.

نصب پکیج در مجاورت گازهای خورنده بسیار خطرآفرین است. پس مراقب باشید در محل نصب سیستم خبری از وجود گازهایی که ممکن است به قطعات پکیج آسیب برسانند نباشد. همچنین توصیه می کنیم از نصب پکیج در محیط های کم متراژ که هیچ پنجره ای ندارند مثل زیرزمین ها و یا کارگاه های خیلی کوچک نیز دوری کنید این امر ممکن است خطراتی در پی داشته باشد. داشتن فضای کافی برای رد وبدل شدن هوا در مکان نصب پکیج ضروری است.

در نظر بگیرید که پکیج با دیوار مقابل خود فاصله ای حداقل  یک متری داشته باشد. قرار گرفتن پکیج در مکانی که فن های بزرگ کار می کنند و  جریان هوا ممکن است شعله پکیج را خاموش کند نیز احتمال خطر وجود دارد. پس مراقب باشید محل نصب سیستم در معرض مستقیم باد قرار نداشته باشد و یا روی حرارت قرار نگیرد. معمولا در آشپزخانه های کجا ممکن است پکیج روی اجاق گاز نصب شده باشدکه این کار غیر اصولی و خطرناک است.

دقت داشته باشید محل نصب به دور از هر عامل خطرناک مثل آتش و حرارت و یا مواد سوختنی باشد و در فضای کم متراژ و کوچک واقع نشود. از طرفی فاصله آن با زمین ۱۴۰ سانتی متر باشد و از دو طرف نیز ۱۵ سانتی متر از دیوارهای مجاور فاصله داشته باشد. نکته ای هم در مورد پریز برق باید رعایت کنید و آن داشتن سیم اتصال به زمین است.

میزان سختی و اسیدی بودن آب

و در آخر، به سختی و میزان اسیدی یا بازی بودن آب منطقه خود توجه کنید سختی آب نباید بیشتر از 250 PPM باشد و میزان اسیدی و بازی بودن آب نباید از 8.5 بیشتر و یا از 7 کمتر باشد. سختی آب یکی از فاکتورهای مهمی است که روی  عملکرد پکیج تاثیرگذار می باشد. سختی آب معمولا مشکلاتی مانند رسوب گرفتگی و ته نشین شدن املاح و مواد معدنی در رادیاتور و … را ایجاد می کند و گاهی وجود این رسوبات باعث بالا نرفتن دمای آب گرم شده و یا پکیج را خاموش می کند. البته این اختلالات در سرویس های دوره ای و منظم و یا بررسی علت مشکل پیش آمده کاملا مشخص شده و قابل رفع است. به طور کلی نصب پکیج یک کار فنی است و نیاز به دانش و تجربه زیاد دارد.

کارشناسان تاسیسات وی آی پی

از این رو اگر قصد پکیج گذاری دارید با تاسیسات وی آی پی تماس بگیرید.کارشناس های ما در هر موقع از شبانه روز به صورت آنلاین در خدمت شما هستند و مشکلات ناشی ازعملکرد پکیج و یا خدماتی مانند سرویس های دوره ای و تنطیمات نصب و راه اندازی پکیج را به راحتی حل می کنند. کافی است با ما در آدرس *** در ارتباط باشید و از کلیه خدمات مان بهره مند گردید.

نصب توسط نصاب های تاسیسات وی آی پی

البته باید متذکر شویم که در نصب پکیج معمولا خرید اتصالات مانند نوار تفلون، محافظ برق، سختی گیر، شیر فلکه، شیلنگ رابط و صافی اغلب به عهده مشتری می باشد. نصاب های تاسیسات وی آی پی ابتدا عمل هواگیری لوله ها را انجام می دهند و بعد از باز شدن مسیر لوله ها و خروج هوا، شابلون نصب را بیرون آورده و در زیر سوراخ دودکش نصب می کنند یک فاصله ۴۰-۵۰ سانتی متری برای این کار کافی است. سپس سوراخ کاری های مربوطه انجام می شود این کار توسط مته صورت می گیرد و پیچ ها و رولپلاک ها نصب می شوند و پلاک سرویس نیز نصب شده و در آخر سیستم در جای خودش روی بست آویز متصل می گردد.

حالا نصاب حرفه ای تاسیسات وی آی پی اقدام به نصب شیلنگ ها و شیرفلکه ها  می کند و ورودی آب را تنظیم می نماید. دودکش و ارتباط آن با پکیج را به درستی چک کرده و از نصب اصولی آن مطمئن می گردد و واشر چسبی را در محل اتصال دودکش قرار می دهد.

مراحل نصب همیشه به شکل یک دفترچه راهنمای مصرف کننده در بسته بندی پکیج وجود دارد و از روی آن می توان به نصب و راه اندازی پرداخت اما همیشه یک کار تخصصی را باید یک فرد کاردان و آزموده انجام دهد. از این جهت که ممکن است رعایت نکردن برخی نکات بالا در ایجاد خطر موثر باشد و این مسئله مربوط به سلامت افراد استفاده کننده در محل نصب پکیج می گردد پس باید دراین مسیر از کارشناس امر استفاده کنید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چت آنلاین در واتس آپ
Send via WhatsApp
تماس با ما